Ambulancia klinickej psychológie

AKP Clara

O mne

Volám sa Marcela Polakovičová, od roku 2021 pracujem  ako školský psychológ v Senici na ZŠ V. Paulínyho Tótha. Od roku 2022 pracujem zároveň aj ako klinický psychológ v Jablonici. Mám dlhoročnú prax v odbore drogových závislostí, ktorú som nadobudla v Centre pre liečbu drogových závislostí v Bratislave. Ako školský psychológ denne pracujem s deťmi od 6 až po 15 rokov. 

V roku 2005 som maturovala na osemročnom gymnáziu v Senici. V roku 2011 som ukončila štúdium psychológie na UCM v Trnave a získala titul magister.  Následne som sa zamestnala na trvalý pracovný pomer v Bratislave v CPLDZ, kde som už predtým 2 roky pracovala popri štúdiu. V roku 2018 som úspešne ukončila špecializačné štúdium v odbore klinická psychológia. Absolvovala som viacero vzdelávaní v oblasti projektívnych techník, arteterapie, kurz práce s terapeutickými kartami. Systematicky si doplňujem nové informácie  z oblasti inkluzívneho vzdelávania. V roku 2024 som absolvovala  kurz krízovej intervencie.  

Po materských dovolenkách bolo náročné denne dochádzať do Bratislavy a preto som si našla prácu v Senici ako školský psychológ na ZŠ V. Paulínyho-Tótha. Pracujem s deťmi s poruchami učenia, zdravotne znevýhodnenými, s deťmi s narušenou komunikačnou schopnosťou a pervazívnymi poruchami. Na škole pracujem s preventívnym programom "Poruchy príjmu potravy", ktorého materiály poskytuje projekt "Chuť žiť" https://chutzit.sk/. Svoju ambulantnú prax som si otvorila v Jablonici, kde som vyrastala. V ambulancii pracujem s deťmi a rodičmi, s dospievajúcimi a rovnako i s dospelými klientmi. Poskytujem poradenstvo, sprevádzam ľudí v ťažkých životných situáciách, pracujem s motiváciou. Medzi najčastejšie problémy, ktoré sa v poslednej dobe objavujú je sebapoškodzovanie, narušená sebahodnota, úzkostné stavy, anorexia. 

Vo voľnom čase pôsobím ako tréner detskej atletiky v ŠK Jablonica, lebo ma to baví :) Deti rady skáču, lozia, plazia sa, pretekajú a zároveň sa učia trpezlivosti, spolupracovať v tíme, zvládať emócie - radosť, hnev, prehru... tak sa formuje ich osobnosť. Zároveň je preukázané, že deti ktoré športujú, majú lepšiu koordináciu, hrubú motoriku, pozornosť, motiváciu, čím sa dá predchádzať vzniku špecifických porúch učenia - dyslexii, dysgrafii a pod. Verím, že pohyb je pre deti a ich zdravý psychický i fyzický vývin nevyhnutný. 

...lebo sa to dá...

Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky
Používame cookies, aby sme zaistili správne fungovanie a bezpečnosť našich stránok. Tým vám môžeme poskytnúť tú najlepšiu skúsenosť z ich návštevy.

Pokročilé nastavenia

Tu môžete upraviť svoje preferencie ohľadom cookies. Nasledujúce kategórie môžete povoliť či zakázať a svoj výber uložiť.